6-Port 200W USB Desktop Charger, UPC200PD5C1A - with USB-C & USB-A
ID: UPC200PD5C1A
• Powered by GaN (Gallium Nitride) Technology
• Provided Max. 200W total output
• With 5 USB-C and 1 USB-A, able to use simultaneously
• Able to charge laptop
• USB-C supports PD and PPS charging protocol
• Supports 2 USB-C (100W + 100W) output
Free Shipment (HK/Macao) on order
Quantity Product set quantity
Add to Wishlist
The maximum quantity per submit is 99999
This quantity is invalid, please enter a valid quantity.
Sold Out
Not enough stock.
Your item was not added to your cart.
Not enough stock.
Please adjust your quantity.
{{'products.quick_cart.out_of_number_hint'| translate}}
{{'product.preorder_limit.hint'| translate}}
Limit {{ product.max_order_quantity }} per order.
Only {{ quantityOfStock }} item(s) left.
Please message the shop owner for order details.
Add to Wishlist
Description
Shipping & Payment
Description
Product Specifications
ID / Model UPC200PD5C1A
Input AC 100-240V  50/60Hz  3A
Output Total Output: Max. 200W
    USB-C1 / C2 / C3 / C4 / C5 Output: 100W Max.*
    USB-A Output: 60W Max.*
    (*Single USB port output)
Safety Output Short Circuit Protection
Over Voltage Protection
Over Temperature Protection
Certification CE / BS 1363(UK Plug)
Weight Approx. 386g (not includes power cord weight)
Size 90 x 90 x 28mm